شرط‌بندی در فوتبال با شرط‌بندی سایر ورزش‌ها متفاوت بوده و معمولاً توسط بسیاری از افرادی که در زمینه شرط‌بندی ورزشی در حال فعالیت هستند، نادیده در نظر گرفته می‌شود. اگر شما هم جز کسانی هستید که به تازگی وارد این بحث شده و قصد دارید در این زمینه به یکی از بهترین‌ها تبدیل شوید، در این ادامه این مقاله همراه ما باشید.

متداول‌ترین روش‌های شرط‌ بندی فوتبال

به‌طور کلی برای شرط‌بندی در فوتبال، روش‌های مختلفی وجود دارد که رایج‌ترین آنها عبارت هستند از:

شرط‌بندی به روش moneyline

یکی از مواردی که موجب تفاوت در شرط‌بندی فوتبال با سایر ورزش‌های موجود شده‌است، ۳ حالت مختلف نتیجه نهایی است! به عبارت دیگر، زمانی که شما قصد شرط‌بندی در این ورزش از طریق moneyline را دارید، با سه گزینه رو به رو خواهید شد.

در این روش از شرط‌بندی برای برد هر تیم و نتیجه مساوی یک ضریب در نظر گرفته می‌شود. در صورتی که شما روی گزینه درستی شرط‌بندی کرده باشید، عدد یک از ضریب کم شده و در میزان شرط‌بندی شما ضرب می‌شود. مقداری که از این معادله حاصل می‌شود، میزان سود شما از این شرط‌بندی است.

شرط‌بندی به روش double chance

در این روش، شما می‌توانید یکی از ۳ حالت زیر را برای شرط‌بندی انتخاب کنید:

*   برد تیم A یا B: در این صورت شما برنده خواهید بود اگر یکی از دو تیم برنده شود؛ بنابراین در صورتی که نتیجه بازی مساوی باشد، شرط را می‌بازید.

*   برد تیم A یا مساوی: در صورتی که تیم B ببازد یا نتیجه نهایی برابر باشد، برنده خواهید بود.

*   برد تیم B یا مساوی: در صورتی که تیم A ببازد یا نتیجه نهایی برابر باشد، برنده خواهید بود.

به خاطر داشته باشید، گرچه در این روش شانس شما زیادتر خواه شد، اما سودی که هنگام پیروزی دریافت می‌کنید، قطعاً زیاد نخواهد بود. البته، جز درمواردی که بیش از ۱۰۰۰ روی یکی از حالت‌های گفته شده، شرط بسته‌اید. در این شرایط، دریافتی حاصل از برد شما، چیزی حدود ۳۰۰ خواهد بود.

شرط‌بندی در فوتبال به روش هندی کاپ آسیا

در این روش، هدف از بین بردن احتمال هم تراز بودن طرفین مسابقه است. این روش خود دارای حالت‌های مختلف است که میزان سود و باخت در هریک از آنها متفاوت از دیگری است. به عنوان مثال:

  • هندی کاپ ۰ آسیا: در این روش، در صورتی که نتیجه بازی مساوری باشد، شما متضرر نخواهید شد و در صورتی برنده هستید که تیم منتخبتان برنده شده باشد.
  • هندی کاپ ۰٫۵ آسیا: در این روش چه تیم منتخب شما برنده شود و چه مساوی کند، شما برنده خواهید بود.
  • هندی کاپ ۰٫۷۵ آسیا: در این روش، اگر تیم منتخب شما برنده شود یا مساوی کند، شما برده‌اید. اما در صورتی که بازی را با یک گل اختلاف واگذار کند، شما نصف هزینه ای که برای شرط‌بندی پرداخت کرده‌اید، پس خواهید گرفت.

شرط‌بندی در فوتبال در مسابقات

روند شرط‌بندی در فوتبال در مسابقات کمی با سایر بازی‌های معمولی متفاوت است. چرا که در بازی‌هایی که در قالب مسابقه برگزار می‌شوند، نتیجه مساوی مطلوب نبوده و بازی با در نظر گرفتن زمان اضافه، ادامه پیدا می‌کند؛ بنابراین در صورتی که قصد شرط‌بندی روی این دسته از مسابقات را دارید، به موارد زیر توجه کنید:

زمان اضافه در انتهای بازی

بعد از اتمام بازی، در صورتی که نتیجه مسابقه مساوی باشد، دو تیم بعد از یک استراحت کوتاه، به مدت ۱۵ دقیقه به بازی ادامه می‌دهند. البته در صورتی که در حین بازی، وقت تلف شده‌ای نیز وجود داشته باشد، به مدت زمان ۱۵ دقیقه اضافه خواهد شد.

در صورتی که بعد از ۱۵ دقیقه اول، نتیجه همچنان مساوی باشد، زمینه بازی طرفین تغییر کرده و مجدداً بعد از استراحی کوتاه، بازی از سر گرفته می‌شود.

در صورتی که بعد از اتمام ۱۵ دقیقه دوم، نتیجه باز هم مساوی باقی بماند، برای طرفین بازی، حداقل ۵ ضربه پنالتی در نظر گرفته می‌شود.

توجه کنید که بازی تا به پایان رسیدن ۱۲۰ دقیقه، ادامه خواهد داشت. به عبارت دیگر، حتی اگر یکی از طرفین بازی را از حالت تساوی در همان دقایق وقت اضافه، خارج کند، زمان بازی باید به‌طور کامل به پایان برسد.